איך מחשבים פיצויים בגין אובדן כושר עבודה?

פיצויים בגין עובדן כושר עבודה מהווים את הדרך המרכזית של המדינה והפוליסות הפרטיות להגן על עובדים חרוצים מפני הידרדרות במצבם הרפואי. יחד עם זאת, כדאי לזכור שיש מספר של פרמטרים ספציפיים אשר קובעים את הפיצויים ואין מקרה אחד דומה למקרה שני. אנו מזמינים אתכם לעיין בכתבה הבאה ולדעת כיצד מחשבים את הפיצויים שמגיעים לכם.

השכר הממוצע של העבודה

השכר שקיבל העובד במהלך השנה האחרונה לעבודתו הוא גורם קריטי לעניין קביעת הפיצויים. באופן עקרוני, ניתן לומר שככל שהעובד הרוויח יותר בטרם הפגיעה הרפואית, כך הוא יהיה זכאי לתשלום של פיצויים גבוהים יותר. הסיבה לכך היא פשוטה: מכיוון שמנסים להעריך את הגמול הכלכלי שלו היה זוכה העובד במידה והוא היה נשאר בריא, נותנים חשיבות להיסטוריה הכלכלית שלו.

היקף הפגיעה ויכולת התפקוד העתידית

היקף הפגיעה שממנה סובל כל עובד הינה עוד פרמטר שנלקח בחשבון בקביעת גובה הפיצויים. ככל שהפגיעה הינה חמורה יותר ומונעת מהעובד יכולת השתכרות, כך גם הפיצויים יצטרכו לשקף זאת. לכן, ברוב המקרים, הבירור הרפואי מהווה את נקודת המוצא של כל תביעת פיצויים וחוסר יכולתו של העובד להשתכר בעתיד – מהווה את  המוקד שלה.

ועדות הביטוח הלאומי

משום שניתן לזכות אך ורק ב-75% מגובה השכר הממוצע של כל עובד, לועדות השונות של הביטוח הלאומי יש תפקיד קריטי. ועדות אלו קובעות את אחוזי הנכות של העובד, את האמיתות של כל מקרה ואת גובה ההחזרים שהמדינה תעניק לכל עובד. חשוב לזכור שהדיונים בועדות עשויים לקחת לא מעט זמן ולכן אם יש פוליסה פרטית לשעת חירום, חשוב לממש אותה בהקדם האפשרי.

סוג הפוליסה הפרטית

במידה ולמבוטח הייתה פוליסה פרטית, הרי שגם היא תיכלל במסגרת הסעד הכלכלי שלה יזכה המבטח בשעת צרה. ככל שהפוליסה הינה איכותית יותר ומכסה מגוון של פגיעות רבות יותר, ניתן לזכות במעטפת כלכלית עוצמתית יותר. יחד עם זאת, מומלץ לדעת שלא תמיד חברות הביטוח מכבדות את כל הסעיפים ביום הדין, ולכן גם לסוג הייעוץ המשפטי יש חשיבות של ממש.

איכות הייצוג המשפטי

איכות הייצוג המשפטי נחשב באופן מסורתי לגורם קריטי בקביעת גובה הפיצויים החודשיים והקבועים כאחד. למעשה, בעזרת פנייה אל עורך דין לענייני עבודה אשר מתמחה בתחום ואשר מכיר מקרוב את כל החוקים הכתובים והבלתי כתובים, ניתן להתמודד באופן איכותי יותר עם הועדות השונות ולספק תמונות מצב שמשקפת את המצב הרפואי גם בראי החוק.

לסיכום, ניתן לראות שגובה הפיצוי מורכב משורה של מאפיינים, אשר להם השפעה אמיתית על איכות החיים העתידית שלכם. פנו לעורך דין אובדן כושר עבודה לקבלת ייעוץ משפטי שישיג בעבורכם את הגמול הכלכלי שמגיע לכם.

 

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

דילוג לתוכן