גישור לפני גירושין

מי שמתכונן לדבר מה היטב, יוכל לעשות את הדבר טוב יותר, ובגירושין אין זה שונה. גישור לפני גירושין הוא מהלך נבון במיוחד, מהלך שנועד להקל, לעזור ולאפשר תנועה חלקה יותר בתוך דרך מלאה מהמורות והפרעות, דרך מאתגרת שיוצרת קושי רב גם אצל הטובים ביותר.

אם אתם עומדים על סף גירושין, בין אם התחלתם תהליך מדובר והדברים מוסכמים, ובין אם אתם רק בשלב של בדיקה האם וכיצד לעשות זאת, השלב הראשון, הבריא והנבון ביותר הוא להיעזר באיש או אשת מקצוע, אדם מיומן בעבודתו שיודע כיצד ללוות, לייעץ, לתמוך ולגשר לפני הגירושין.

חוששים מהגירושין? פונים לגישור לפני גירושין 

אם גם אתם חוששים מהגירושין שלפניכם, כמו מרבית אוכלוסיית המתגרשים, הרי שמוטב לא לחשוב פעמיים ולפנות מיידית לגישור. לפני גירושין יש הרבה מאוד סטרס, הרבה מאוד בלבול ולעיתים גם חוסר אונים, או לחילופין, פיצוי על חוסר האונים והאכזבה על ידי “עודף אונים” בצורת כעס ואף זעם, המוביל רבים לפעולות לא רציונאליות שפוגעות בכל המעורבים.

אם אתם לא בטוחים כיצד לבצע את התהליך, או מתלבטים בכלל האם כדאי להתגרש, פנו לגישור. תתפלאו לגלות עד כמה תובנות וכמה אור חדש יכול להישפך על האירוע שאתם חווים, מבפנים ומבחוץ, מכולל את כל הצדדים המעורבים. עם פרספקטיבה חדשה ומנומקת היטב בתוככם תוכלו למצוא את דרככם באפילה החדשה הזו, במקום הלא מוכר ואולי המאיים, ולקבל את כל התמיכה המגיעה לכל אדם הבוחר לעשות מהלך מאתגר שכזה.

יש ילדים? חובה לפנות לגישור לפני גירושין

“בשביל הילדים”, משפט שמלווה המוני זוגות בישראל ובעולם כולו, רעיון שבו אנו צריכים להקריב משהו בשביל הילדים שלנו. פסיכולוגים המתמחים בילדים מתריעים באופן חד משמעי שההשארות ביחד כאשר יש קור בין ההורים, או אף חמור מכך, אינה מועילה לילדים שלכם.

ילדים הם רדאר חד מאוד לסביבתם. אין להם ברירה. יכולת הביטוי שלהם אינה מספקת, והם הרי תלויים לגמרי בהוריהם ובדמויות הסמכות האחראיות עליהם. מסיבה זו ילדים רגישים במיוחד לשינויים שלכם, ההורים, ואם אתם נמצאים בקושי ושוקלים להתגרש, שיקלו לחיוב – גישור לפני גירושין.

דילוג לתוכן