האם עורך דין צבאי יוכל לעזור לך?

מי מאיתנו לא עלול להסתבך בכל מיני פשעים קטנים, עבירות או מאורעות שונים? האמת היא שאף אחד לא מאיתנו לא רואה את עצמו “כפושע” או כאדם שעובר על החוק, אך כל אחד מאיתנו עלול למצוא את עצמו בסיטואציות מורכבות בחיים. כך קורה שאפילו אדם שנוסע במהירות מופרזת עלול למצוא את עצמו עומד לדין, ממש כפי שאדם שאחראי על תאונת דרכים צריך לתת על כך את הדין. מה קורה אם אותו אדם ביצע את העבירה במסגרת השירות הצבאי? האם עורך דין אזרחי יוכל  לעזור לו? ברוב המקרים התשובה היא כמובן שלילית. לעומת זאת עו”ד צבאי הוא הכתובת שאליה כדאי לפנות שכן עורך דין צבאי מכיר את המערכת מבפנים, יודע איך היא פועלת ויכול לעזור לכל אדם שפונה אליו. לכן, אם גם אתה מוצא את עצמך מעורב בפרשייה מסוימת, כדאי שתבחר לך כבר עכשיו עו”ד מתאים.

מתי עורך דין צבאי הוא הכתובת?

אנשים פונים לעורך דין צבאי בלא מעט מקרים, כמו לדוגמה, כאשר מדובר על פרשיות הקשורות לתחום של:

  • עבירות אלימות בצבא
  • עבירות משמעת
  • עבירות נשק
  • עבירות של פגיעה ברכוש צבאי ועוד

לכן זה לא באמת משנה באיזו פרשיה אתה מעורב כי בכל מקרה, עורך דין צבאי הוא האדם שיוכל לסייע לך. חשוב להבין שאומנם אפילו עוה”ד הטוב ביותר לא באמת יוכל לשנות את הדברים שקרו, אך הוא יוכל לעזור לך להקטין את העונש הצפוי לך, אז למה אתה מחכה?

כיצד לבחור עו”ד מתאים?

עורך דין צבאי, כמו עורך דין פלילי או עורכי דין אחרים, יש הרבה בישראל. לכן עולה השאלה אל מי כדאי לפנות ואיך נכון יהיה לבחור את עוה”ד הצבאי שלך. האם באמת תוכל לסמוך על כל איש מקצוע מהתחום הזה, אפילו אם הוא סיים את לימודיו רק לפני מספר חודשים? או שאולי תעדיף לפנות רק לאיש מקצוע שמגיע עם שנים רבות של ניסיון בתחום? ההמלצה שלנו היא לברר כמה שיותר פרטים אודות עוה”ד שנראה לך רלוונטי. מעבר לניסיון של איש המקצוע, יש משמעות גם לרזומה שלו ולמוניטין שהוא צבר לעצמו לאורך השנים. האם באמת תרצה לפנות לאדם שאף אחד לא מכיר? או שאולי תעדיף לפנות לעוה”ד המבוקש ביותר שיש? חשוב לפנות לאדם שאתם סומך עליו ולכן כדאי להשקיע ולברר כל מה שצריך מראש.

דילוג לתוכן