ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי הוא הליך הכרחי במרבית המצבים המשפטיים והבירוקרטיים מולם אדם עשוי למצוא את עצמו במהלך החיים. בין אם מדובר בהגשת תביעות שונות, הכנת מסמכים קבילים, ניסוח חוזים, הגנה מפגיעות וכיוצא באלו. בפנייה לייעוץ אתם מבטיחים שלא תישארו לבד במערכה ותגייסו אליכם מומחים שיגנו עליכם משגיאות לאורך הדרך.

האדם הנורמטיבי שאינו עוסק במשפטים או לומד את התחום, עלול להסתבך בהתמודדות מול מצבים כאלו ולגרום לעצמו יותר נזק מתועלת בחיפוש אחר פתרון. ייעוץ משפטי הוא כלי המאפשר בניית אסטרטגיה חכמה וגישה נכונה בכל מקרה לגופו, והוא משמעותי מאוד בעבודתם של עורכי דין ומשפטנים. לעיתים כל מה שצריך כדי לפעול הוא הכוונה, כך שאם יש בידיכם עניין שברצונכם לקדם או לפתור, ייעוץ משפטי הוא דרך פעולה ונקודת פתיחה מצוינת. לכל לקוח צרכים ואילוצים משלו, והדרך היחידה להתאים את אופן ההתמודדות עם תסבוכת משפטית כלשהי היא היכרות עם אותם צרכים והתחשבות בהם. לכן ייעוץ משפטי מומלץ גם אם נדמה שהבעיה בה נתקלתם היא נחלתם של רבים.

ישנם נושאים המחייבים ייעוץ משפטי 

לדוגמה – תהליך קבלת אשרת עבודה בישראל למומחים זרים – הליך הכולל שלבים נפרדים ונמשך מספר חודשים, שבלעדיו קיים סיכון בביצוע עבירה פלילית שכן עבודה בישראל ללא אשרה מתאימה היא אסורה.

אם ניקח את ההליך הזה כדוגמה – נגלה כי כמו בהליכים אחרים, גם כאן מדובר על שלבי בירוקרטיה המקפידים על כללים מחמירים:

  • הגשת בקשה למשרד הפנים הכוללת אישור של עורך דין ישראלי שהחוזה הקיים אכן מתכתב עם הדין.
  • הגשת בקשה בלשכת רשות האוכלוסין במשרד הפנים ובקשה להנפקת אשרה בקונסוליית ישראל במדינה אליה משתייך המומחה הזר.
  • הנפקת אשרה זמנית מהמדינה בה המומחה נמצא לפני כניסתו לישראל.
  • הנפקת אשרת עבודה לשאר תקופת העבודה בה מתכנן המומחה לשהות בארץ.

השלבים האלו דורשים מיומנות ובקיאות בדין הישראלי שניתן למצוא רק אצל עורך דין מומחה. מה גם שעיסוק בבירוקרטיה הזו ודאי יסיט את תשומת ליבכם מהמשימות האחרות ולא יאפשר המשך שגרת יום יום נורמטיבית ורגועה. על כן, ייעוץ משפטי בנושא אשרת עבודה למומחים זרים בישראל, כמו לכל נושא או הליך אחר, הוא מומלץ והכרחי.

 

דילוג לתוכן