סובלים ממקרה של מחלת מקצוע? פנו לעו”ד מתאים 

להבין שאנחנו חולים זה אף פעם לא דבר פשוט. יחד עם זאת, זה קורה לרבים מאתנו, ולפעמים הגורם למחלה הוא למעשה המקצוע שלנו. אנשים שעובדים בסביבה שחושפת אותם לחומרים מסוכנים לא אחת חולים במחלות קשות, אפילו כמו סרטן. אחרים סובלים מירידה בשמיעה בגלל שלאורך שנים הם נחשפו לרעשים חזקים במסגרת עבודתם במפעל או בכל מקום אחר. ואתם? ממה אתם סובלים והאם מדובר על עוד מקרה מצער של מחלת מקצוע? מחלות מקצוע הינן מאוד נפוצות, והדבר היחיד החיובי בהן, הוא שבניגוד להרבה מחלות אחרות, במקרה של מחלות מקצוע אפשר לא פעם לקבל סיוע כלכלי.  

מחלת מקצוע – איך מקבלים סיוע כלכלי? 

אתם סובלים ממחלת מקצוע ורוצים לקבל לפחות עזרה כלכלית בגין הנזק שנגרם לכם? אם כך, למעשה אתם צריכים לתבוע את הביטוח הלאומי. משמעות הדברים היא שיהיה עליכם עמוד בפני ועדה של הביטוח הלאומי וגם להציג בפני הוועדה הזאת את כל התיק הרפואי שלכם. זה לא עניין פשוט ועבור אנשים רבים זה עלול להיות תהליך קשה ומורכב, אך זו הדרך היחידה לקבל פיצוי. מחלת מקצוע יכולה להיות בדרגות חומרה שונות, אך תמיד הביטוח הלאומי יהיה זה שיקבע על איזה אחוזי נכות מדובר. מהקביעה הזאת תיגזר כמובן השאלה כמה כסף תקבלו ובאיזה אופן, כך שחשוב לעמוד בפני הוועדה הזאת בצורה מכובדת ונכונה. 

אל מי כדאי לפנות? 

כדי לקבל קצבה בגין מחלת מקצוע וכדי לעמוד כמו שצריך בפני הוועדות של הביטוח הלאומי, אתם צריכים להכין את עצמכם לעניין הזה בצורה נכונה. לכן חשוב כל כך לפנות לעורך דין מתאים, ובנקודה הזאת חשוב להבין: לא מעט עורכי דין עובדים בתחום הזה, אך לא כולם מוצלחים. יש חשיבות לשאלה באיזה עורך דין אתם עומדים לבחור ולכן יש טעם לעצור ולקרוא אודות עוה”ד שלכם כל פיסת מידע. האם הוא וותיק בתחום? והאם יש לו מוניטין של עורך דין מוצלח? האם הוא יוכל לעזור לכם ועד כמה הוא באמת פנוי? 

דילוג לתוכן