מתי צריך לפנות לעורך דין רשלנות רפואית

עולם המשפט מלא בהתמחויות שונות ומגוונות, ומקרים שונים דורשים התערבות של מומחים מתחומים שונים. עולם הרפואה מורכב לא פחות, וכמות האחריות שיש לרופא על מטופליו היא גדולה מאוד. טעויות הן דבר שקורה כחלק מהחיים, אך טעות רשלנית בעולם הרפואה היא דבר חמור במיוחד, ובכדי לקבל את הפיצוי המלא המגיע לכם יש לפנות לעורך דין רשלנות רפואית.

עורכי דין אלו, המתמחים ברשלנות רפואית, הינם מומחים לא רק בתחום המשפט, אלא יודעים דבר או שניים על עולם הרפואה, האחריות של הרופאים והצוותים המטפלים, ומתי מדובר בטעות שעומדת בקריטריונים של רשלנות. מקרים רבים של “רשלנות רפואית” נידונים בבתי המשפט, ולא בכולם התובע זוכה לפיצויים, ולכן יש להיעזר תמיד בשירותים של עורכי דין מומחים ברשלנות רפואית לפני הגשת כל תביעה.

מתי לא מדובר ברשלנות רפואית?

תחום זה של תביעות רשלנות רפואית הוא מורכב, והעובדה כי לא תמיד מדובר בעובדות קרות וקלות להוכחה הופכת אותו למורכב עוד יותר. לעיתים קרובות מדובר במילה של הרופא או הצוות הרפואי מול המילה של המטופל התובע, ואיסוף הראיות עלול להיות מאתגר במיוחד שכן יש לקבל את הראיות מהנתבע עצמו.

בכדי להכריע האם מדובר ברשלנות רפואית יש להסתמך על רופא מומחה בתחום המדובר. רופא זה יתוודע לכל פרטי התיק הרפואי והמקרה המדובר, יבין לעומקו של דבר את ההתרחשות, ויכריע האם מדובר בטעות, או ברשלנות מקצועית.

נזקים ותביעות – וגובה הפיצויים

תהליך תביעת פיצויים בעזרת עורך דין רשלנות רפואית הוא לרוב תהליך ארוך למדי. גם במקרים הרפואיים הפשוטים יחסית, הרי שיש צורך לאסוף לא מעט ראיות, לקבל חוות דעת נוספות, ולבנות תיק יציב ובטוח, שכן אנו ניגשים לתבוע לא רק רופא זה או אחר, או מוסד רפואי זה או אחר, אלא מערך תרבותי הנותן קרדיט רב לרופאים ולרפואה, והם מגובים על ידי מערכת חזקה.

גובה הפיצויים הנדרש הינו בהתאם לסוג הנזק ועד כמה הנזק שהוסב לתובע השפיע על רמת החיים שלו, איכות החיים שלו, מצבו הנפשי, הבריאותי והכלכלי. בסכום זה יכללו פיצויים על כל אספקט שנתבע, כולל הוצאות רפואיות נלוות והוצאות משפטיות, והסכומים עלולים להיות גבוהים למדי. את הסכום אותו כדאי לדרוש תוכלו לבנות בצורה לוגית ומבוססת בעזרת עורך דין רשלנות רפואית.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

דילוג לתוכן