מה זה פטור ממס שבח והאם גם אתם תוכלו ליהנות ממנו? 

אנשים רבים בישראל חולמים על קניית דירה, וחלק גם בוחרים לשפר דיור ואף לקנות יותר מדירה אחת. אומנם לא כולם מודעים לכך שיש כזה דבר “מס שבח”, אך בפועל זה מס שיכול להיות משמעותי ביותר כי הוא יכול גם להגיע ל25% מתוך השבח נטו. עוד לפני שנדבר על פטור כזה או אחר ממס שבח, חשוב להבין מזה בכלל מס שבח. מדובר למעשה על ההפרש שנוצר בין קניית הדירה ובין המכירה שלה, שכן עם השנים ערך הדירה עולה ולכן יש לשלם על כך מס למדינה. כדאי לדעת שעד שנת 2014 פטור ממס שבח היה משהו שרבים קיבלו, אך בשנת 2014 הוחלט על רפורמה ששינתה את חוקי המשחק. 

איך עושים בירורים לגבי פטור ממס שבח? 

אם גם אתם רוצים לדעת האם מגיע לכם פטור כזה או אחר ממס שבח, כמובן שאפשר להבין ללבכם, כי אם מדובר על סכום משמעותי, למה שתשלמו אותו אם אין בכך צורך? לכן כדאי שתדעו: פטור ממס שבח מקבלים בימינו במצבים מאוד מסוימים, כמו לדוגמא: כאשר מדובר על דירת מגורים מזכה. דירה כזו יכולה להיות דירה שהבנייה שלה לא הושלמה או דירה שנמצאת בחכירה של 25 שנה ומעלה. בנוסף, אם מדובר על דירה שאדם מחזיק יותר מ18 חודשים, הרי שהוא לא ישלם על מכירת מס שבח.

האם אתם צריכים עו”ד שיעזור לכם בעניין? 

בין אם אתם יודעים בוודאות שמגיע לכם פטור מסוים ממס שבח ובין אם אתם פשוט רוצים לברר זאת, כדאי שתדעו שעו”ד שמומחה בתחום הזה יוכל לעזור לכם. עו”ד לענייני פטור ממס שבח ונדל”ן הוא האדם שאותו תוכלו לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכם בנושא. בנוסף, אם תשכילו לפנות לעו”ד מומחה כמו עמית ורד, תוכלו להיות בטוחים שהוא גם יעשה כל מה שאפשר מבחינה משפטית כדי שתקבלו את הפטור המגיע לכם. קבעו לעצמכם פגישה עוד היום במשרדו ותדעו, כבר מהרגע הראשון, שבחרתם בעוה”ד הנכון עבורכם לתהליך רכישת הדירה. 

דילוג לתוכן