מתי כדאי לבצע פירוק חברה אונליין?

הקמת חברה תמיד כרוכה בהתרגשות ובתקווה, ואילו סגירתה של חברה נתפשת כאירוע הרבה פחות חיובי, אבל ישנם גם מקרים שבהם הפעולה הנכונה היא פירוק החברה, ובפרט כשנבחרת האופציה היעילה של פירוק חברה אונליין.

יציאה לדרך חדשה – במהירות וללא הוצאות מיותרות

לשאלה מתי כדאי לסגור חברה בע”מ, כלומר מתי כדאי לבצע פירוק חברה אונליין, תשובה פשוטה: כשבעלי החברה מרגישים שהפלטפורמה שהיא סיפקה להם להצלחה עסקית מיצתה את עצמה. חשוב להבין כי במאה ה-21 המציאות משתנה בקצב מסחרר, ובפרט מתרחשות תמורות משמעותיות בעולם העסקים, כמעט בכל ענף וענף. אם בעבר יכלו חברות להמשיך ולהתנהל במשך מאות שנים, דורות על גבי דורות, כמעט בלי לשנות את עצמן, הרי שכיום הדבר פשוט בלתי אפשרי – כך שאין שום סיבה לייחס כישלון לסגירתה של חברה בע”מ, אלא יש פשוט להבין כי כל פלטפורמה עסקית מתאימה לתקופה מסוימת ומרגע שהיא כבר לא מתאימה לכם, פשוט לעבור הלאה: לא כישלון כי אם גמישות ויכולת הסתגלות גבוהה.

כמה זמן נמשך פירוק חברה אונליין?

כשמבינים מתי כדאי לסגור חברה בע”מ מבינים גם שאין טעם להתמהמה, אלא כדאי להתחיל את התהליך מוקדם ככל האפשר. כשמבצעים את פירוק החברה באופן מסודר ויעיל, רצוי בלוויית אנשי מקצוע בעלי ניסיון בכך, ניתן להשלים את המהלך תוך שנה, ולפעמים אפילו פחות, וכך לצאת לדרך עסקית חדשה בראש שקט וללא “זנבות” שמושכים אתכם לאחור.

כיצד מתבצע פירוק חברה מרצון?

פירוק חברה אונליין מתבצע מול רשם החברות. בשלב הראשון מוגש תצהיר כושר פירעון המעיד על כך שלחברה יכולת לפרוע את התחייבויותיה השונות תוך שנה (דגש חשוב נוסף במסגרת הסוגיה מתי כדאי לסגור חברה בע”מ הוא לוודא שאכן אין חובות ושניתן לסגור את הפרק העסקי מבלי לפגוע באף גורם אחר).

בשלב הבא תכונס אסיפה כללית של בעלי המניות וימונה לחברה מפרק. תפקידו של המפרק הוא לכנס את הנכסים, להשתמש בהם כדי למלא את כל ההתחייבויות ולפרוע את כל החובות, ולאחר שמושלם מהלך זה, ניתן לכנס שוב אסיפה כללית של בעלי המניות בחברה ולקבל את אישורו של רשם החברות על הפסקת פעילותה של החברה באופן סופי.

דילוג לתוכן