רשלנות רפואית בלידה

נס ההיריון והלידה הוא אחד הפלאים הגדולים ביותר שניתן לחוות. הרצון של מרבית האנשים להפוך בשלב כזה או אחר להורים הוא הטבעי ביותר בעולם. על כן המקרים שבהם חווים רשלנות רפואית בלידה הם כל כך כואבים. רשלנות יכולה לגרום לכך כי טיפולי פוריות שיכולים היו להצליח – לא מצליחים. רשלנות יכולה להוביל לכך כי חווים כאבים מיותרים או שנגרם חלילה נזק בלתי הפוך לעובר, ליילוד או לאם. אבל למה זה קורה ומה עושים אחרי? להלן נשפוך על כך אור ונסביר.

רופאים עייפים והמטופלים משלמים את המחיר

לא תמיד מה שנראה כרשלנות רפואית הוא אכן כזה. כאבים, אי נוחות, סבל, פציעה, הריון שלא מסתיים בכי טוב – כל אלה עשויים להתקיים גם אם יעמדו מולנו הרופאים הטובים ביותר והאמצעים הרפואיים האידיאליים. ובכל זאת, רשלנות רפואית בלידה למה זה קורה ומה עושים אחרי? לפעמים, הרשלנות נובעת פשוט בשל שיקולי עלות. אם במרכז רפואי יוציאו הנחיה לרופא שלא לשלוח את המטופל לבדיקה כזאת או אחרת או שהחלטה שכזאת תתקבל מאוחר מדי – התוצאה עלולה להיות סבל, נזק, אפילו אסון.

ידועים גם מקרים קשים שאירעו פשוט בשל עובדה כואבת אחרת – רופאים שנאלצו לעבוד במשך שעות ארוכות בלי הפסקה. כמובן שאף מטופלת ואף יילוד לא צריכים לשלם את המחיר על טיפול לקוי או חוסר בשיקול דעת שנוצרו בשל עייפות ייתר של רופא או של מנתח. אם עולה החשד כי טיפול רשלני גרם לתוצאה לא רצויה, אפשר בהחלט לפנות לעורך דין הבקיא ברשלנות רפואית. עורך הדין, בסיוע מומחים שהם רופאים בכירים בעצמם, יוכל להבין האם אכן קרתה רשלנות. זו הדרך גם לסייע בתיקון המערכת הרפואית וגם לקבל פיצויים. הללו, גם אם לא תמיד יוכלו להחזיק את הגלגל לאחור, יוכלו לסייע בשיקום ואיכשהו – לסייע בחזרה לשגרת החיים.

יוהרה – זה כל כך נורא

יש עוד סיבות למקרים הקשים של רשלנות רפואית בלידה. אם מבקשים אתם לדעת עוד למה זה קורה ומה עושים אחרי, הרי שחלק מהעניין זה פשוט – יוהרה או גאווה. ישנם רופאים (בהחלט מקצת מהם, שהרי רבים כל כך טובים ומקצועיים) שחוטאים בחטא הגאווה. הם בטוחים שהם כל כך מקצועיים עד שאין צורך להקדיש תשומת לב לכל מה שמטופליהם אומרים. נתקלתם ברופא לא קשוב? סבורים שחוסר הקשבה הזה גרם לטיפול לקוי? גם במקרה זה, חשוב להגיע עם מסמכים רפואיים אל עורך הדין. גם במקרה זה ניתן לבקש את התערבות בית המשפט בתקווה כי בעתיד מקרים כאלה לא יישנו.

דילוג לתוכן